הכן את רכבך לחופש הגדול רשימת בדיקות מומלצות לרכבך לפני נסיעות ארוכות של החופש הגדול

החופש הגדול עומד בפתח ויחד איתו החופשה המשפחתית השנתית.

חלק גדול מהמשפחות מבלים בחופש הגדול, בין היתר, בארץ ומבצעים נסיעות ארוכות עם רכבם. אם זה נסיעות לרמת הגולן מדרום או מרכז הארך או נסיעות לאילת.

חשוב שבנסיעות האלה הרכב שלכם יעמוד במשימות ולכן חשוב מאוד לבדוק מספר מכלולים כדי לא להיתקע באמצע הטיול באיזשהו חור.

לצורך כך הכנו צק ליסט שיעזור לכם לבדוק חלק מהדברים באופן עצמאי.

  1. שמן מנוע. שמן מנוע נקי זה אחד הקרטריונים הקריטיים בפעולה התקינה ושימון נכון של חלקים הנעים בתוך המנוע השריפה הפנימית. לכן יש חשיבות רבה בשמירה על שמן נקי והחלפתו בזמן. בדקו את בהירות השמן ומפלס השמן. במקרה של חוסר שמן יש להוסיף סוג שמן מנוע על פי המלצות הייצרן. אם אתם מתקשים בבחירה הנכונה של שמן מנוע אתם יכולים להיעזר באחד מאנשי הצוות שלנו או לשאול בבלוג שלנו כאן
  2. נוזל קירור של מנוע. נוזל קירור של מנוע משמש כאמצעי למניעת התחממות יתר של המנוע וקירור שמן המנוע, כדי להימנע מאידוי השמן ומניעת יצירת פיח המצטבר במעברי השמן בתוך המנוע. עם הזמן נוזל קירור מאבד מתכונותיו (מניעת קורוזיה, שימון חלקים במערכת הקירור) ולכן חשוב מאוד להחליף את נוזל הקירור על פי הוראות הייצרן. ברכבים מודרניים יצרנים משתמשים בנוזלי קירור בעלי אורך חיים ארוך ומחליפים את הנוזל בפעם הראשונה בקילומטראז’ גבוה יחסית. בכל מקרה יש לבדוק את הוראות הייצרן לגבי תדירות ההחלפה של נוזל קירור ולבדוק את מפלס נוזל הקירור מדי פעם. בדיקת מפלס נוזל קירור מתבצעת על מנוע קר בלבד ע”י בדיקת כמות הנוזל במיכל איבוי. במקרה הצורך יש להוסיף מי קירור המתאימים על פי הוראות הייצרן של הרכב. אם אתם מתקשים בבחירת נוזל קירור אתם מוזמנים להתייעץ טלפונית עם אחד מאנשי הצוות שלנו בטל 04-8410371
  3. נוזל בלמים. נוזל בלמים זה נוזל במערכת הבטיחותית החשובה ביותר ברכב ולכן יש חשיבות רבה בהחלפתו הסדירה על פי הוראות הייצרן. רוב המוחלט של הייצרנים מגדירים החלפת נוזל בלם פעם בשנתיים או כל 30000 קילומטר (הבא קודם). ניתן לבדוק את הנוזל ע”י מכשור מקצועי או פשוט לבדוק את צבעו של הנוזל. אם צבע שלו חום כהה אז יש טעם להחליפו לחדש בעל סוג המתאים לרכבך. אגב אם חסר נוזל בלם במיכל הנוזל, נדלקת מנורה אדומה בלוח השעונים. בכל מקרה החלפת נוזל בלם חייבת להתבצע ע”י מכונאי מוסמך. ניתן לפנות אלינו לייעוץ.
  4. נוזל הגה כוח. חלק מהרכבים מצויידים במערכת הידראולית של הגה כוח. ברכבים האלה יש צורך להחליף את הנוזל על פי הוראות הייצרן. יש צורך גם לבדוק מדי פעם את מפלס הנוזל במיכל התפשטות ולהוסיף על פי הצורך. גם פה, בלי יוצא מן הכלל, יש להשתמש בנוזל תקני אשר הוגדר ע”י הייצרן.
  5. נוזל גיר אוטומט. נוזל גיר אוטומט מחליפים בתדירות הרבה יותר נמוכה משמן מנוע. חלק גדול מהייצרנים מייצרים רכבים עם נוזל גיר ללא החלפה. אבל כל נוזל עם הזמן מאבד מתכונותיו, במיוחד נוזל גיר אוטומט אשר אחראי למספר תפקידים חשובים: שימון חלקים בתוך הגיר, קירור הגיר ומתפקד כנוזל הידראולי להעברת מומנט. לכן יש לשקול את החלפתו של נוזל גיר אוטומט, במיוחד כאשר מדובר בנסיעות רבות בתוך העיר, גרירה של נגררים או עבודה תחת עומס מתמיד. בהחלפת נוזל הגיר חשוב מאוד לבחור את הסוג הנוזל המתאים על פי המלצות הייצרן. בדיקה של מפלס נוזל הגיר מתבצעת (אם ניתן) בגיר חם לאחר נסיעה ממושכת כאשר ידית הילוכים משולבת בהילוך N (ניוטראל). אם אתם מתקשים בבדיקה או בבחירת סוג הנוזל המתאים, אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 04-8410371 ולהתייעץ עם אחד מאנשי הצוות שלנו.
  6. נוזל שמשות. חשוב מאוד לראות לאן נוסעים ובמיוחד בשעות הלילה. נוזל שמשות איכותי בקלות מוריד מהשמשה לכלוך או שאריות אחרות של כל מיני חלקיקים אשר נמצאים באוויר. עוד תפקיד חשוב של נוזל שמשות – מניעת יוצרות אבנית במעברי המתזים, במיוחד כאשר לא משתמשים במתזים הרבה זמן. אצלנו ניתן להשיג נוזל שמשות איכותי של חברת MAXXOL
  7. מערכת בלימה. מערכת בלימה היא מערכת בטיחותית החשובה ביותר ברכב. בדיקה של מערכת בלימה חייבת להתבצע ע”י בעלי מקצוע עם ותק עבודה לפחות 5 שנים. אנו באי-מוטורס בע”מ עומדים לרשותכם לאורך כל ימות השנה ואנשי הצוות שלנו בעלי עשרות שנות נסיון בתחום מכונאות הרכב.
  8. צמיגים ולחץ אוויר. צמיג זה החלק האחראי לכל מה שקשור לביצועים של רכב על גבי הכביש: בלימה, האצה, פניות שמאלה ימינה, יציבות אורכית ורוחבית, ספיגת שיבושים בכביש וכדומה. בעצם כל פעולה שנעשית ברכב הקשורה לנסיעה היא עוברת דרך מגע צמיג-כביש. לכן ישנה חשיבות רבה בבדיקת תקינותם של הצמיגים ושמירת לחץ אוויר נכון. את הטבלה של הלחץ הנכון ניתן לראות בדרך כלל בכל רכב מודבקת על גבי מסגרת של דלת הנהג או מודבקת על גבי עמוד תמיכה בין דלת הנהג ודלת אחורית. בכל מקרה אם מחליפים זוג צמיגים לחדשים, יש להתקין אותם בסרן האחורי.
  9. מערכת מיזוג אוויר. חשוב מאוד לבדוק מצבה של חגורת מזגן שלא תקרע באמצע הנסיעה בים לוהט. במדינות חמות בארצות הברית נהוג גם לבצע שרות למערכת מיזוג האוויר פעם בשנה – לפני העונה. ניגשים לתחנת שרות ומבצעים ע”י מכשור אוטומטי ריקון ומילוי הגז מחדש יחד עם הוספת שמן חדש לסיכת חלקי מערכת מיזוג האוויר.
  10. מצבר. אורך חיים של מצבר עופרת רגיל כיום נע בין 3 ל- 5 שנים. בדרך כלל מצבר מתקלקל בבת אחת ולכן אם מצברך מעל שלוש שנים כדאי להיכנס למרכז שרות ולבקש לבדוק את מצבו של המצבר. הפעולה פשוטה ובדרך כלל ללא עלות.

אלה היו 10 טיפים לבדיקת הרכב לפני החופש הגדול.

אנו באי-מוטורס בע”מ מצויידים היטב ויכולים לתת מענה לכל שאלה, בדיקה או תיקון.

להזמנת טור חייגו 04-8410371

או 055-6806150

בברכת נסיעה בטוחה

צוות אי-מוטורס בע”מ

כתיבת תגובה